En Güzel Leopar Etek Kombinleri

Leopar etek giymiş bir kadın demek, belki de kadının en şuh hali demektir. Nedense bu vahşi desen kadınları maksimum dozda kışkırtıcı ve seksi kılıyor. Elbette doğru kullanıldığında bu böyle… Peki,  leopar bir etek en doğru şekilde nasıl kombinlenir? Öncelikle leopar bir etek elbette dar yani spandex ipliklerden tasarlanan formlu bir etek olmalıdır.  Yani burada özellikle kloş eteklerden değil sigarette leopar etek stilinden bahis ettiğimizi vurgulayalım. Gelelim En Güzel Leopar Etek Kombinleri konusuna…

Sigarette Tarzı Leopar Desen Etek En Çarpıcı Şekilde Nasıl Kombinlenir?

Öncelikle bu parçalar aslında kendi içinde yeterince çarpıcıdır. Bu anlamda da eşlikçi olan diğer parçaların olayı daha köpürtücü efektlerde değil,  tam tersine eşlikçi niteliklerde olması gerekir. Tıpkı şarkıyı söyleyen gerçek solisti sessiz ve derinden takip eden bir vokalist gibi…

Bu anlamda leopar bir eteğin altında eşlikçi olarak siyah gömleklerden, gece mavisi tonlarındaki bluzlardan ya da ekru rengindeki tişörtlerden yararlanabilmeniz mümkün. Yanı sıra dış giyim unsuru olarak üzerinize sade bir biker ya da olayı sporlaştırmak amaçlı bir denim ceket bile kondurabilirsiniz.

Bununla birlikte sade bir gömlek olarak beyaz basic gömlek stilinden ya da denim gömleklerden de yararlanabilirsiniz. Gördüğünüz gibi ilave ettiğimiz parçaları hep sakin ve bir adım ardımızdan gelecek olan renk ve stillerde seçiyoruz. Yanı sıra ayakkabı olarak önerebileceğimiz ürün ise yine leopar renginin içindeki ekru stilettolar olacaktır. Öte yandan kahve tonlarındaki güderi botlardan da yararlanabilirsiniz leopar desen eteklerinizle birlikte.

Çanta Olarak Ne Seçmelisiniz?

Leopar desenli eteklerle kullanabileceğiniz en uyumlu çanta tipi sakin portföylerdir.  Hem sade, hem de oldukça asil görünen bu çantaları her zaman sakin kılmak istediğiniz kıyafetlerle birlikte kullanabilirsiniz. Olayı biraz daha renklendirmek isterseniz,  boynunuza pembe tonlarında ya da altın ışıltılı renklerde bir eşarp takabilirsiniz. Elbette altın tonlarındaki metalik bilezikler ve takılar da leopar eteklere muhteşem şekilde eşlik edecektir. Sizlere En Güzel Leopar Etek Kombinleri konusunda fikirler sunduk.

Sonbaharda Tüylü – Otrişli Giysi Fırtınası

Bir kadın ne kadar da fütüristik, minimalist ya da marjinal olursa olsun asla aksesuar detaylarının fazla uzağında duramaz. Mutlaka bir gün bir yerlerde; ışıltılı taşlarla, simli aksesuarlarla, kürk aksesuarlarıyla ya da otrişlerle yolu bir şekilde kesişecektir. Otrişler demişken havada uçuşurcasına hareketlerle canlıymışçasına kıyafetlerimizde yaşam bulan parçaları bu sezon giysilerde çok göreceğiz. Bu yüzden eğer tüyleri ve otrişleri seven bir kadınsanız, mutlaka dolabınızda onlara yer açın diyoruz. Çünkü Sonbaharda Tüylü – Otrişli Giysi Fırtınası Geliyor.

Moda renkleniyor, hareketleniyor derken özellikle de kış aylarında moda kulvarında beliren renkli tüyler ise kıyafetlere eklenerek içimizi açıyor. Hatta bazı kıyafetlerin tamamı bu tüylü sempatik ve efektif kumaşlardan tasarlanırken kimi kıyafetlerin uçlarında, kollarında bazı minimal noktalarında tüylere yer veriliyor.

Kilolu Bayanlar Tüylü Kıyafetlere Dikkat!

Örneğin tüylü elbiseler ve özellikle de tüylü etekler yeni baharlık trendlerin başını çekenlerden. Ama bu konuda size bazı uyarılarımız olacak. Şayet mide – bel, karın bölgesin gibi bölümlerinizde fazlalıklarınız varsa tamamı tüylü kıyafetlere yönelmemelisiniz. Zira bu tarz kıyafetler sizi olduğunuzdan daha kalın ve hacimli gösterebilir. Kısacası aşağı yukarı 38 beden ve 0 bedene yakın kadınlar tamamı tüylerden dokunan elbiselerden giymeliler ki olduklarından daha şişman ve kilolu gözükmesinler. Eğer siz 40 ya da 42 beden bir kadınsanız etek uçları, kolları ya da farklı bölgeleri tüylerle detaylandırılmış olan elbise ya da eteklere yönelebilirsiniz.

Bunun dışında tüylü kabanlar ya da renkli tüylü montlar hatta ombreli tüylü montlarsa her kadının giyebileceği hatta özlediği türden sıcaklığı yaşatacaktır bu bahar ve kış aylarında da her birimize. Sonbaharda Tüylü – Otrişli Giysi Fırtınası ndan siz de yararlanın.

 

 

Kışın Tüylü Dokulu Gelinlik Modeli İdeal Bir seçenek Olabilir

Bunun dışında kolları, etek kısımları tüylü abiye tuvalet modelleri bile kış davetlerinde kadınlara farklı alternatiflerden olabiliyor. Öte yandan siz her kese inat ters köşe yaparak bir kış gelini olmayı planlıyorsanız, tüylü/ otrişli gelinlik modelleri bile sizin için harika bir seçeneğe dönüşebilir bu sezon. Sonbaharda Tüylü – Otrişli Giysi Fırtınası konusunda ilginç tüyolar verdik. En güzel örnekleri ise trend bende sayfalarında!

Arkası Uzun Gömlek Kombin Önerileri

Bize soracak olursanız moda alanında yer alan gömlek kavramının diğer bir adı da; pratikli ve rahatlık demektir.  Farklı gömlekler seçerek siz de yaşam biçiminizi belirleyebilir ve gustonuzdan mesajlar sunabilirsiniz etrafınızdakilere.  Önden düğmeli klasik gömleklerde olduğu kadar arkası uzun ve önü kısa gömlek modelleri de ilginç ve farklı kombinler yaratmak için şimdilerde emrinize amade bir şekilde Trendbende sayfalarında sizleri bekliyor. Gelelim en güzel Arkası Uzun Gömlek Kombin Önerileri ne…

Gömleklerde Asimetri Şakası

Yakın zamanda gömlekler sezonunda etkisiyle kendini göstermeye başlayacak ve siz tam da bu noktada klasik gömlek formundan sıkıldıysanız, arkası uzun ve önü kısa olan gömlek modellerine sımsıkı sarılabilirsiniz. Bu formdaki gömleklerin en güzel kısmı sadece ilginçlikleri ve şıklıkları değil, ayrıca kalçalarınızda fazlalıklar varsa onları da kapatabiliyorlar ve ön tarafta da güzel bacaklarınızı en güzel şekilde ön plana çıkarabiliyor olmasıdır. Fikrimize göre bu asimetrik parçalara en güzel şekilde eşlik eden diğer parçalarsa dar mini etekler olmakta. Ön kısımda kısa bir tamamlayıcı olarak büyük resmi bütünleyen mini etekler adeta asimetrik gömlekler için yaratılmış diyebiliriz. Arkası Uzun Gömlek Kombin Önerileri sürüyor.

Asimetrik Gömlekler Ve Esprili Çoraplar

Bahar geldiğinde gömlekler kadar ön plana çıkan bir diğer parça da resim baskılı ve işlemeli muss çoraplardır. Bu tarz eğlenceli bir gömlekle bacaklarınızda bu neşeli baskılı ve işlemeli çorapları birleştirdiğinizde görüntünüz tamamen değişecek ve her boyuttan sürprizli bir ikona dönüşebileceksiniz.

Arkası Uzun Önü Kısa Gömleklerle Çılgın Kombin Önerileri

Yine önden ve uç noktadan yırtık floppy Jean eteklerle de asimetrik gömlekleri birleştirdiğinizde harika bir görünüme kavuşacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu spor görünüm hem rahat, hem de oldukça şık. Ayrıca bu görüntüyle adeta bir yaramaz kız edasıyla dolaşabilirsiniz cadde ve sokaklarda.

Aslında asimetrik bir gömleğin ön kısmını yarım şekilde içinize sokabilir ve kalan diğer yarısını boşlukta bırakabilirsiniz. Bu hareket de görünümünüze değişik bir hava katacaktır.  Hatta askılı atlet tipindeki tişörtlerle de düğmeleri açık şekilde kullanabilirsiniz bu tarz bir gömleği. Sizlere Arkası Uzun Gömlek Kombin Önerileri fikirleri sunduk.

Nakışlı Gömlekler Nasıl Kombinlenir?

Nakışlı Gömlekler Nasıl Kombinlenir?

Neredeyse 30 yılı aşkın bir süredir işlemeli, nakışlı ve kanaviçeli kıyafetler moda kulvarında kendine yer bulamıyordu. Fakat kadınların ve modacıların gözü bu büyük boşluğun yerini dolduracak bir güzellik bulamamış olacaklar ki nakışlı ve işleme baskılı kıyafetler aramıza geri döndü. Tam düz ve detaysız kıyafetler giymeye alışmıştık ki nakışlı etekler, gömlekler, elbise ve bluzler retrolalayarak 2018 sezona da hızlı bir giriş yapmış bulunuyor. Bu nedenle biz de bu içeriğimizde Nakışlı Gömlekler Nasıl Kombinlenir konusuna değinmek istedik. Bu önemli bilgiler ışığında dilerseniz trend bende sayfalarından da şık nakışlı gömlek modellerine erişebilirsiniz.

Omuz Ve Yakalarda Nakış Esintileri

Nakışlı modellerin geri dönmesi biz kadınlar açısından çok da iyi oldu zira kadınlar olarak bu durumdan son derece hoşnuduz. O halde yaşasın nakışlar, aplikeler, çiçekler ve yapraklar diyoruz. Ultra dozda maksimum kadın görünümünün altını çizen çiçekli aplike dokuları her şeye yakışıyor yakışmasına ama gömleklere de bir başka yakışıyor. Zira gömleklerin ciddi ve solgun havasını kırarak gömleklere hem elegan, hem asil,  hem de sempatik bir hava katabiliyor bu nakış işlemeleri. Örneğin yakaları, kolları ya da omuzları boş boş bir gömlek giyeceğiniz yerde, son derece renkli hareketli ve efektif nakışlı gömleklere sahip olabiliyorsunuz bu işlemelerle. Gelelim Nakışlı Gömlekler Nasıl Kombinlenir konusuna.

El Emeği Göz Nuru Nakışlı Gömlek Modelleri

Eğer siz de yıllardırkuru kuruya giydiğiniz gömlek modellerinden sıkıldıysanız, o zaman mutlaka nakış işlemeli gömlek modellerine yönelmelisiniz.  Örneğin omuzları, yakaları ya da kolları nakış işlemeli olan tatlı pudra tonlarındaki gömleklere yönelebilirsiniz. İki parça kombin ruhunun olmazsa olmazlarından olan gömleklerle siz de stilinizi şahlandırabilirsiniz bu işlemeler sayesinde. Hem ‘şeytan ayrıntıda gizlidir’ diye boşa dememişler. Bu tarz bir gömleği kullandığınızda boynunuza takı takma ihtiyacı bile duymayacaksınız. Yerine göre siyah bir kalem etek, bej tonlarında bir kalem pantolon ya da Jean pantolonla bile eşleştirebileceğiniz işlemeli gömlekler, zarif ve seçkin gustonuzu ortaya koymanız için harika bir fırsat bizce. Nakışlı Gömlekler Nasıl Kombinlenir konusunda sizlere önemli detaylar yansıtmaya çalıştık.

YENİDOĞAN BEBEK BAKIMI

YENİDOĞAN BEBEK BAKIMI !

Her kadının en büyük hayallerinden biri de anne olmaktır. J  O kadar güzel bir duygudur ki bu dünyada başka hiçbir sevgi, hiçbir aşk bunun yerini dolduramaz.

Bir kadın anne olduktan sonra neredeyse bütün duyguları, dünya görüşü, hayata bakış açısı, geleceğe dair planları yani kısaca tüm hayatı değişir. Bütün dünyası artık minik bebeğidir ve onun için her şeyin en iyisini ister.

Anne olmak iyidir güzeldir de her güzel şey gibi zorlukları da vardır tabii ki. Anne olmak bir insan yetiştirmekten öte bir nesil yetiştirmektir. Dolayısıyla bir sanattır anne olmak. Neyse sözü çok uzattım sanırım. Konumuzun dışına sapmayalım öyle değil mi?

Yenidoğan Bebek Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Anne karnına 9 ay boyunca adapte olan bir bebek dünyaya gözlerini ilk açtığı andan itibaren yeni bir başlangıç yapar. Takdir edersiniz ki başlangıçlar biz yetişkinler için bile zorken bebekler için iki kat daha zorlaşır. Daha ilk zorluğu göbek bağı bakımı ile başlar mesela…

Yenidoğan Göbek Bağı Bakımı !

Bebeklerin göbek bağı yaklaşık 15 gün boyunca düşmeyebilir. Bu süre zarfında göbek bağının mikrop kapmaması için çok iyi dezenfekte etmek gerekir. Bunun için hastane çıkışında zaten doktorlar tarafından bir takım koruyucu malzemeler tavsiye edilir zaten ancak benim bahsettiğim biraz daha farklı bir olay. Örneğin bebeğinizi hastaneden getirdiniz ve yıkamanız gerek. Yıkama esnasında göbek bağına zarar vermeden fazla su çekmesine olanak sağlamadan yıkamak ve sonrasında güzelce kuruladıktan sonra bir pamuk yardımıyla batikon sürerek mikrop kapmasını engellemek gerekir. Birde bebek bezinin göbek bağını açıkta bırakacak şekilde bağlanması gerekmektedir.

Yenidoğan Bebek Emzirme !

Yenidoğan bebeklerin sarılık olmaması için yaklaşık 1 hafta boyunca her yarım saatte bir daha sonraki zamanlarda da yine uyandığında, ağladığında daha doğrusu her fırsatta emzirilmesi gerekmektedir. Zira sarılık olma ihtimali oldukça yüksektir. Anne sütü olmayanlar için de ilk etapta bir tatlı kaşığı şekerli su verilmesinde bir sakınca yoktur. Ancak muhakkak anne sütünü destekleyici mama takviyesi yapılmalıdır.

Değerli anneler ve anne adayları sayfamızda anne ve bebek sağlığına dair diğer yazılarımızı da okumanızı tavsiye eder. Sağlıklı günler dileriz…