Pin up Ve Minimalist Giyim Tarzı

İşte abartılı feminen dokunuşlarla dolu bir giyim stili daha. Elbette pin up giyim stilinden söz ediyoruz. Feminen giyinen kadın vücut hatlarını belli eden şeyler giyse de hanım hanımcık şeyler seçer. Ama pin up kısmına geldiğimizde işler biraz değişir. Kısacası pin up stilinde belki biraz yaramazlık yapmanız gerekebilir.  Her şeyden önce bir pin up uyarlatıcısı olabilmeniz için ölçülerinizin ve vücudunuzun da en azından bu stile uyumlu olması gerekir. Kum saati formunda incecik beli olan ve 90 – 60 – 90 ölçülerine yakın bir vücut silüeti getirin gözlerinizin önüne.  Yani hafif balıketinde ama zarif kum saati formunda bir kadın profili için uygun bir akımdır bu stil. Pin up Ve Minimalist Giyim Tarzı nı inceleyen yazımız sürüyor.

Seksi Olmak Ve Görünmekle Eş Değer Akım

Şimdi geçiyoruz elbise kesimlerinin formlarına. Bele dapdar oturan ve vücudu sımsıkı saran dekolteli kıyafetler, feminenliği dibine kadar vurgulayan yüksek topuklu stilettolar, yırtmaçlar, kırmızı tonları hatta kırmızı rujlar adeta pin up kadınları için yaratılmıştır diyebiliriz. Göğüs dekoltesi sunan ve bedene oturan küçük gece elbiseleri, yine dekolteli sargın bodyler ya da bluzler kullanılmalıdır bu akımda. Kısacası; ‘ belinizi vurgulayın, dekolte  kullanın, kırmızı ruj dan şaşmayın, yüksek stillettolarla dolaşın’ diyen bir akımdır adeta bu…

Minimalist Giyim Stili

Minimalist yani adı üstünde minimallikten şaşmayan, sade, yalın, düz çizgilerde ilerlemeyi seven, sakin ve huzurlu renkleri ve çizgileri kullandıran bir akımdır. Minimal bir kadın tek renk giyinmeyi ya da monokrom çizgilerde gezinmeyi sever örneğin. Çok renkliliği ve renklerde aşırılığı uç noktaları sevmez. Dolasıyla da yeni çıkan renkler onu pek ilgilendirmiyordur genellikle. Onun renkleri çok çok; griler, antrasitler, lacivert, siyah, haki yeşil, camel, bordo, bej gibileridir.

Beyaz  gömleklerin üzerine mevsimine göre tek renkli triko kazakları, kaşmirleri giymeyi sever  minimalist kadın ve elbette altına klasik gri bir pantolon giyecektir. Oyuncaklı örneğin bol volanlı kıyafetleri sevmez. En şık olması gereken gece davetine bile siyah, klasik küt formlu düz elbisesini giyerek katılır. Sizlere Pin up Ve Minimalist Giyim Tarzı konusunda bilgiler verdik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir