Maskülen Tarz Nedir?

Maskülen giyim tarzı kabaca erkeksi giyim tarzıdır. Erkeklerin sıklıkla kullandığı parçaları ve renkleri kullanarak maskülen tarzı yakalayabilirsiniz. Sokak stilinin vazgeçilmez tarzlarından olan maskülen tarz için sahip olmanız gereken birkaç parça var. Bunlardan en önemlisi yüksek bel ve bol kesimli pantolonlar. Klasik tarz ceketler, makosen ayakkabılar, papyon ve kravat sahip olmanız gereken maskülen giyim parçaları.

Maskülen giyim tarzında genel olarak koyu renk kombinler yapılır. Koyu kahveler, griler ve tabi ki siyah bu tarzda en çok kullanılanlardan. Benim maskülen tarza en çok yakıştırdığım kombin geniş yaka gömleklerle giyilen takım elbiseler. Takım elbisenin altına giyeceğiniz spor bir ayakkabıyla sokak stilini yakalayabileceğiniz gibi tek bant şık bir ayakkabı ile ofis şıklığını yakalayabilirsiniz.

Bol kesimli erkeksi pantolonlar giyinmek hiç bana göre değil diyorsanız kalem eteklerle de maskülen tarzı yakalayabilirsiniz. Kalem eteğinizle kombinleyeceğiniz geniş yakalı gömlek ve fötr bir şapka maskülen bir tarz için yeterli. Kısa eteklerle kombin yapacaksanız diz altı erkek çoraplarından yararlanın ve ayakkabınız mutlaka makosen bir ayakkabı olsun.

Şortların maskülen tarzda yeri büyük. Kışın takım elbise giyinmek çok kolay oluyor ama yaz mevsiminde takım elbise bunaltıcı olabiliyor. Ama siz maskülen tarzınızdan vageçmek istemiyorsanız takımınızı şortla yapabilirsiniz. Hatta papyon kullanarak hem maskülen bir kombin hem de eğlenceli bir kombin yapabilirsiniz.

Kot pantolon bu tarza çok uygun gibi gözükmesede boyfirend kotları çok rahat kullanabilirsiniz. Kot pantolonunuzu maskülen tarza uydurmanın en basit yolu ceket gömlek kombinidir.

 

“Maskülen Tarz Nedir?” için bir yanıt

  1. Merhaba:) yazınızı okudum, çok beğendim, dolu dolu bir içerikti öncelikle tebrik ederim:) Maskulen tarzda söylediğiniz gibi takımlar, gömlekler kullanılıyor ancak aynı zamanda inci gibi feminen takılarda kullanılıp harmanlanabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir