2019 Triko Modası

Sonbahar geldi mi triko elbiselere koşmamak ve içlerinden birkaç tane almamak mümkün değil sanki. Ne yalan söyleyelim biz kadınlar için Eylül, Ekim, Kasım, Aralık gibi aylarda triko kıyafetler candır. Neden mi? Çünkü bir triko moda parçasının dokusu asla sıkıcı bir kazak kadar kalın olmamakla beraber baharın ürpertici havalarında da bizi üşütmeden ve sıkmadan sarmalar. Ayrıca da çeşitlilik bakımından Triko dendiğinde akla deniz derya kadar zengin parçalar geliyor. O halde buyurun 2019 Triko Modası na…

Zengin Triko Şıklığı

Örneğin triko kazaklar, triko etekler, triko elbiseler, triko hırkalar bunlara en güzel örneklerden. Bu parçaları tek parça tadında kombinleyebildiğiniz gibi iki parçalı kombinasyonlarla da kurgulayabilirsiniz. Peki ya 2019 triko trendinde neler var biliyor musunuz? O halde hemen bakalım… Bu sene içinde kendinizi son derece seksi hissedebileceğini z tunik kazaklardan bozma kısa triko elbiseler çok moda. Sadece üzerinize bunları geçirdiğiniz gibi sokaklarda alabilirsiniz soluğu.  Ayağınıza ise süet çorap çizmelerden giydiğinizde bakışların kıskacından kurtulamayacağınız ve ultra dikkat çekici olacağınız kesin. Dilerseniz yüksek topuklu bootylerle de giyebilirsiniz elbette.

Her Yaka Stilinde Kısa Triko Elbise Şıklığı

Kısa triko elbisenizi; ister V yakalı dilerseniz de balıkçı yakalı seçebilirsiniz. Ama kısa formlu elbise modelleri kış için bana çok fazla diyorsanız, diz altında biten daha resmi ve gizemli triko elbise modellerine yönelmenizi öneririz.

Elbette 2019 triko trendi sadece elbiselerden ibaret değil. Şakacı ve neşeli çizgili kazaklara da yer açabilirsiniz bu sene dolaplarınızda. Büyük, adeta kollarınızdan sarkan oversize modunda  çizgili kazaklar bol pantolonlarla ya da Jean pantolonlarla giyebileceğiniz türden. Sizlere 2019 Triko Modası ndan söz ettik.

 

2018 –19 Son Baharında Magenta Modası

Magenta, yani eflatuna kayan çingene pembesi renk tonu bu bahar yükselişe geçiyor bilesiniz. 80’li yıllarda büyük bir patlamayla insanların moda hayatına girerek trend aşkına büyük bir patırtı koparan magenta renk tonları, her kesin gardırobunda yerini almıştı. Geçtiğimiz senelerde ise patlak renkler, flöresan renkler olarak anılan renkler arasındaydı hatırlayacağınız gibi. En önemlisi de yaz mevsiminden başka bir mevsimde giyilemiyor olmasıydı.  Ama artık magenta renk tonları kabuğundan sıyrıldı ve 2018 – 19 sonbahar – kış trendinde çingene pembe ve eflatun tonlarıyla bomba gibi patlıyor. İşte 2018 –19 Son Baharında Magenta Modası

Magenta Rengiyle Kış Aykırılığı

Moda tabularına göre sonbahar için oldukça aykırı olan bu rengi güz ve kış mevsiminde nasıl kullanmalısınız peki? Öncelikle magenta tonları iddialı, şatafatlı ve aşırılık yüklü renklerdir.  Bu yüzden de kullanırken haliyle biraz dikkatli olmalısınız. Örneğin magenta tonunda bir pantolon ya da eteği yine magenta tonlarında bir bluz ya da ceketle tamamlayabilirsiniz. Yani bu konuda etek- ceket ya da pantolon – ceket kombinlerinizde monokrom yaratabilirsiniz.

Yanı sıra magenta tonlarına en iyi eşlik edebilecek olan sakin renkler siyah ve fümelerden başkası değildir. Örneğin siyah sigarette bir pantolon üzerinde magenta tonlarında bir bluzu ya da blazer ceketi iş yerinde bile zevkle taşıyabilirsiniz üzerinizde. Ayrıca bu tarz bir kombin tüm gün enerjinizi düşüreceği yerde size taze enerjiler katacaktır.

Yine özel gecelerde saten türü sargın ya da uçuşkan efektlere sahip açık magenta yani leylak tonlarında bir tuvaletle de çok dikkat çekici bir bayana dönüşebilirsiniz. Bu konuda açık tonlar esmer bayanlara, koyu magenta tonlarıysa sarışın ve beyaz tenli bayanlara önerilebilecek olan renk tonlamalarındandır. 2018 –19 Son Baharında Magenta Modası konumuz sürüyor.

Aksesuarlarda Magenta Rengi Patlaması

Mor ötesi enerjiyi yakalayabileceğiniz bu renklerle son baharda pembe bir yağmurlukla bile çok şeker ve çekici olabilirsiniz. Eğer bu tarz renkleri kış ayları için kıyafetlerde aşırı iddialı buluyorsanız, o zaman aksesuarlardan; mus çoraplarda, çantalarınızda ya da fularlarınızda bile kullanabilirsiniz. 2018 –19 Son Baharında Magenta Modası ile mutlu kalın ama bu güzel akımı trend bende sayfalarından takip etmeyi de ihmal etmeyin.

İSTENMEYEN TÜYLERDEN KURTULMA

İSTENMEYEN TÜYLERDEN KURTULMA !

İster kadın ister erkek olsun pek çok insanın en büyük ortak sorunlarından biri de vücutta ki istenmeyen tüylerden kurtulmaktır. Bu öyle sıradan kozmetik ürünleriyle ya da bir takım araç gereçlerle giderilecek kadar basit bir konu da değil üstelik. Başlı başına bir sektör haline gelmiş durumda. Neredeyse tüm hastanelerde ya da özel epilasyon merkezlerinde pahalı lazer cihazlarıyla bu durum sonlandırılmaya çalışılsa da ne yazık ki her cebe hitap etmediğinden ya da ileride bir sağlık sorunu ile karşılaşma ihtimaline binaen farklı farklı çözüm arayışları içine girebiliyoruz.

İstenmeyen tüylerden zaman zaman jilet, tüy dökücü kremler, epilatörler ya da ağda yöntemleri kullanılsa da bunlardan jilet ve tüy dökücü kremler tüyleri azaltmak yerine aksine daha da gür ve kalınlaştırarak çıkartıyor. Epilatörler ise vücutta daha sonradan bir takım batık oluşumu ve ciltte tahribata yol açabilmektedir. Bunlardan en çok tercih edileni hiç şüphesiz ağda yöntemidir. Ne var ki bu da oldukça acılı ve zahmetli bir yöntem olduğu için pek çok kadın ya bu yolu tercih etmiyor ya da cep yakan fiyatları göze alarak kuaförlere akın etmeyi tercih ediyor.

Doğal  Yöntemlerle İstenmeyen Tüylerden Kurtulma !

Lazer epilasyon yaptırmak için maddi imkanı olmayan ya da sağlık endişesi içine girenler ile ağda ağrısına tahammül gösteremeyenler için sizler için doğal yöntemlerle istenmeyen tüylerden kurtulmanın yollarını araştırarak bir tarif paylaşmak istiyorum.

Malzemeler: kahve, karbonat, limon

Verdiğim tarifi vücudunuzda kullanacağınız bölgeye göre ayarlamak kaydı ile, bir yemek kaşığı türk kahvesi veya filtre kahveyi  iki yemek kaşığı karbonatla karıştırıp üzerine birkaç tamla limon veya limon tuzu ekledikten sonra kaynar suyla krem kıvamını alana kadar karıştırıyoruz. İstenmeyen tüylerin olduğu bölgeye dairesel hareketlerle sürerek kurumasını bekliyoruz ve en az 1 saat bekledikten sonra temiz suyla yıkıyoruz.

Yukarıda vermiş olduğum kürü iki günde bir veya haftada bir kere yaklaşık 6 ay kadar uyguladığınız takdirde neredeyse lazer tedavisi görmüş tüylerin artık çıkmadığını ve pürüzsüz bir cilde sahip olduğunuzu sizlerde göreceksiniz.