2019 Yılında Pelerinler Çok Moda!

Son bahar – kış aylarının vazgeçilmezleri her ne kadar, şişme – biker montlar, trençkotlar, kaban – mantolar olsa da bizi sürekli aynı şeyleri giyme bıkkınlığından kurtaracak olan bir de anahtar parça var ki o da pelerinlerdir. Hatta pelerinler öylesi sihirli parçalar ki onları kabanların – ceketlerin üzerinde bile kullanabiliyoruz. O zaman buyurun 2019 Yılında Pelerinler Çok Moda konumuzun içeriğine.

Modellere Bir Göz Atalım

‘Pelerin, pelerindir ne modeli olacak ki’ diye düşünmeyin sakın. O işler öyle olmuyor. Pelerinin bile birçok kesimde, renk ve dokuda yüzlerce modeli var. Örneğin bu sezon için meşhur Burrbery stilinde battanevari ekose desenli pelerin modellerini önerebiliriz. Bu ve diğer pelerin stillerini dilerseniz kollu, dilerseniz kolsuz modellerde dahi kullanabilirsiniz. Yanı sıra bazı insanlar sıkıntılı olabiliyor ve kış geldiğinde kat kat, lahana gibi giyinmekten bunalabiliyor. İşte bu yarım kollu pelerin modelleri tam da bu sıkıntılı insanlara önerebileceğimiz niteliklerdedir. Dışarı mı çıkacaksınız? Atın üzerinizde yarım kollu şık bir pelerin, olsun bitsin diyoruz.

Pelerinlerle Biraz Gotik Olalım…

Pelerinlerle gotik ya da barok tarzlar sergilemek de sizin elinizde. Örneğin düz kesimlerde kalın içten desteklenmiş saten dokularda, haki yeşil ya da bordo gibi ağır renklerde tasarlanmış varak desenli boyun kısmı fular stilinde bağlamalı pelerin modellerinden giydiğinizde bunu pek ala da başarabileceksiniz.

Spor Stil Pelerin Modelleri

Ama dilerseniz tam bir battaniye stilinde olan günlük sportif anlamda yararlanabileceğiniz İskoç stili pelerin modellerine de yönelebilirsiniz. Bunlar günlük ve sportif pantolonlar ya da kotlarla harika duruyor bilginize.

Yakalı Pelerinler

Yakalı pelerinler genellikle Polo/erkek yaka stilinde tasarlanıyor ve özellikle de boyları diğerlerinden daha uzun oluyor. İşyerinde, ofiste/büroda takım elbiselerinizin ya da döpiyeslerinizin üzerinde kullanmak için mükemmel tasarımlara sahipler. Zira oldukça ciddi, şık ve mesafeli bir havaları var.

Pelerininizi ister tek renk – çift renk monokrom tadında, ister çok renkli ya da desenli, kollu- kolsuz veya yakalı – yakasız modellerden seçebilirsiniz. Hatta alışılmışın dışında kalan asimetrik modelleri bile var bu sezon pelerinlerin. Kısacası bu konuda karar sizin. Ama ne yaparsanız yapın pelerin almadan önce sakın Trend bende sayfalarını dolaşmadan pelerin melerin almayın deriz.  Böylelikle de 2019 Yılında Pelerinler Çok Moda konusunun sonuna geldik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir